Najdi si nejlepší školu
klikni pro zadání kritéria vyhledávání
Vyber lokalitu
Vyber kritéria školy
Střední škola hotelnictví a gastronomie SČMSD, Praha, s. r. o. Banner 1
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Františka Křižíka Integrovaná střední škola Stanislava Kubra
univerzita 2 Střední odborné učiliště potravinářské, Jílové u Prahy Soukromá střední škola výpočetní techniky

Jesle

Připravujeme databázi a seznam mateřských škol a jeslí v ČR. Na naší online vyhledávací databázi REGISTR ŠKOL vám najdeme nejvhodnější jesle a mateřské školy podle regionu a ostatních požadovaných kritérií. Klikněte na zelené tlačítko mateřské školy s typem školy, tlačítkem ostatní zařízení vyberete dětské jesle, mateřská centra, centra pro předškolní děti při DDM (Praha), modulární školky, zatrhněte si požadovaná kritéria školy ve vyhledávací tabulce, klikněte na "potvrď výběr kritérií" a zobrazí se vám přehled škol z našeho seznamu škol.

MOŽNOSTI PÉČE O DĚTI PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU V ČR

V České republice je o děti do tří let věku pečováno nejvíce v domácím prostředí, a to nejčastěji matkou. Vzhledem k celoevropskému tlaku na zaměstnanost žen malých dětí, ale i velmi omezenému počtu zkrácených pracovních úvazků a jiných flexibilních úprav pracovní doby, řeší stále víc rodičů v raném věku dětí doplňkovou péči o ně. ČR má vedle dlouhodobě dobře fungující sítě předškolních zařízení typu mateřská školka stále omezenou nabídku služeb péče o děti zejména neinstitucionální formou (typu au-pair, chůvy).

Jedním z hlavním záměrů prorodinného balíčku ministra MPSV Petra Nečase bylo v roce 2008 rozšířit tuto nabídku o jiné neinstitucionální formy a zjednodušit legislativu, aby provozování těchto služeb bylo pro poskytovatele přístupnější. Prorodinný balíček ale nebyl Parlamentem schválen.

V současné době (duben 2013) schvaluje Legislativní rada vlády paragrafové znění návrhu zákona o tzv. dětské skupině, která má tyto možnosti rozšířit. Z našeho pohledu však stále chybí posílení prestiže rodičovství zajištěné i svobodnou volbou. Daňově zvýhodňováni by neměli být rodiče dětí v raném věku, kteří své děti předají do péče dětské skupiny, ale i ti rodiče, kteří se rozhodnou o ně pečovat ve své domácnosti.

Rozdělení možností péče o děti předškolního věku v ČR:


NAŠI PARTNEŘI

Pronájem SONY PXW-FS7
Pronájem videokamer Sony PXW-FS7 a Sony FS700, videotechniky, pronájem kamerového jeřábu, světel, steadicamu, a pod. Natáčení reklam, firemního videa, videoklipů
Solární kosmetika
Kosmetika Oranjito patří díky nejvyšší kvalitě a příznivým cenám dlouhodobě mezi absolutní špičku, o čemž svědčí neustále rostoucí počet spokojených zákazníků.
Prodej solárií
Zajišťujeme prodej profesionálních solárií Ultrasun a Luxura s dopravou, montáží a ovládáním zdarma, originální náhradní díly a autorizovaný servis.